Najlacnejšie Pneu

Pneumatika hrá vždy dôležitú úlohu v celom systéme automobilu. Majitelia automobilov majú v poslednom období vyššie a vyššie nároky na vlastnosti pneumatík. Medzi tieto vlastnosti, ktoré dotvárajú celkový dizajn vozidla, môžeme zaradiť výkonové schopnosti, bezpečnostné požiadavky, dizajn pneumatík, ale aj úžitkové vlastnosti pneumatík, ako sú odolnosť voči šmyku, valivý odpor, stabilita a komfort vozidla.

Pre každý automobil sa odporúčajú dve sady pneumatík – letné a zimné. Letné pneumatiky sa doporučuje vymeniť po 6-7 rokoch a zimné po 4-5 rokoch. Vlastnosti pneumatík sa však časom menia, pretože sú vystavované vonkajším vplyvom – „stárnu“.

Cena pneumatík je ďalším faktorom, ktorý zohráva pri ich kúpe dôležitú úlohu. Kupujúci by pri výbere pneumatík mal zvážiť viacero faktorov. Značku a cenu pneumatík by sme si mali vyberať podľa typu a ceny vozidla, spôsobu jazdy, počtu najazdených kilometrov, ale aj podľa klimatických podmienok. S kvalitou pneumatík stúpa ich životnosť, ale aj bezpečnosť jazdy. Nikde nie je zaručené, že najdrahšie pneumatiky budú pre Váš automobil tie najlepšie a najbezpečnejšie.

V súčasnosti existujú rôzne možnosti pre výber a kúpu kvalitných a cenovo prijateľných pneumatík. Najlacnejšie pneumatiky sa dajú kúpiť prostredníctvom internetového obchodu, v špecializovaných predajniach, na autosalónoch alebo v bazároch. Ceny pneumatík sa často odvíjajú od výrobcu a vo väčšine prípadov platí zásada, že pneumatiky domácich výrobcov bývajú lacnejšie. Na Slovensku sa výrobou pneumatík už dlhé roky zaoberá púchovský Matador a v Čechách je to Barum. Najvýznamnejšími svetovými výrobcami pneumatík sú Continental, Dunlop, Goodyear, Michelin, Hankook, Yokohama, Kumho. Je na každom jednom zákazníkovi, aké pneumatiky si zvolí na svoj dopravný prostriedok.